Τά πνευματικά κέντρα τῶν συνεργαζόμενων συλλόγων («Μέγας Βασίλειος» και Πανελλήνια Ἕνωση Γονέων «Ἡ Χριστιανική Ἀγωγή» – Γ.Ε.Χ.Α.) προσφέρουν αἴθουσες γιά τίς πνευματικές εὐκαιρίες πού βρίσκονται ὑπό τήν καθοδήγηση τῆς Ἀδελφότητος Θεολόγων «Ὁ Σωτήρ» σέ διάφορες περιοχές τῆς Ἀττικῆς. Ἀναλυτικά:

  • κατηχητικά γιά μαθητές καί μαθήτριες

Περισσότερες πληροφορίες: Ὀρθόδοξες Χριστιανικές Νεανικές Ὁμάδες «Χαρούμενοι Ἀγωνιστές»

  • Κύκλοι μελέτης Ἁγίας Γραφῆς γιά ἐπιστήμονες

Κύκλοι ἀνδρῶν (πληροφορίες: π. Ἀπόστολος Τσολάκης, τηλ. 2103622108)

  1. Ἁγία Παρασκευή (Χαλανδρίου 14): Πέμπτη 6.30μ.μ.-7.30μ.μ.
  2. Ἀμπελόκηποι (Μεγ. Σπηλαίου 4): Τρίτη .30μ.μ.-8.30μ.μ.
  3. Βριλήσσια (Φλωρίνης 20): Σάββατο 6μ.μ.-7μ.μ.
  4. Καλλιθέα (Σαπφοῦς 77): Τρίτη 7μ.μ.-8μ.μ.
  5. Κυψέλη (Κύπρου 115): Τρίτη 4.30μ.μ.-5.30μ.μ.
  6. Μαρούσι (Σχολείο «Ἑλληνική Παιδεία-Κανάρη 9): Τετάρτη 8μ.μ.-9μ.μ.
  7. Μαρούσι (Ἁγίων Ἀναργύρων 9): Δευτέρα 7.30μ.μ.-8.30μ.μ. και Πέμπτη 8μ.μ.-9μ.μ.
  8. Νέα Κηφισιά (Ἐχίνου 18): Δευτέρα 6μ.μ.-7μ.μ.
  9. Νέο Ἡράκλειο (Ἀθηνᾶς 28): Δευτέρα 8μ.μ.-9μ.μ.
  10. Πειραιάς (Φίλωνος 34): Τρίτη 8.30μ.μ.-9.30μ.μ.
  11. Πέραμα (Ἐθν. Μακαρίου/3ης Σεπτεμβρίου): Πέμπτη 8μ.μ.-9μ.μ.
  • Φιλικοί Κύκλοι μελέτης τοῦ λόγου τοῦ Θεοῦ (πληροφορίες: κ. Ἀβραάμ Κοκάλης, τηλ. 2103622108)

Ἀνδρῶν

  1. Ἁγία Παρασκευή (Χαλανδρίου 14): Κυριακή 11π.μ. καί Πέμπτη 5μ.μ.
  2. Μαρούσι (Ἐκπ. «Ἑλληνική Παιδεία», Κανάρη 9): Τετάρτη 8.30μ.μ.
  3. Ἀμπελόκηποι (Μεγ. Σπηλαίου 4): Τρίτη 6μ.μ.
  4. Ἀχαρνές (Αγαμέμνονος 12): Τρίτη 7μ.μ.
  5. Βριλήσσια (Φλωρίνης 20): Τρίτη 5μ.μ.
  6. Γαλάτσι (Κουντουριώτου 55): Δευτέρα 5μ.μ.
  7. Γκύζη (Νικηφόρου Λύτρα 34): Πέμπτη 6.30μ.μ.
  8. Δάφνη (Χίου 32): Τετάρτη 7μ.μ. καί Σάββατο 5μ.μ.
  9. Ζεφύρι (Μπουμπουλίνας 10): Τρίτη 6μ.μ.
  10. Ζωγράφου (Εὐρυσθένους 11): Πέμπτη 7 μ.μ.
  11. Ἡλιούπολη (Σοφ. Βενιζέλου 130): Πέμπτη 7μ.μ.
  12. Καλλιθέα (Σαπφοῦς 77): Τρίτη 6μ.μ.
  13. Κυψέλη (Εὐδοκίας 1 καί Τρυγόνος): Παρασκευή 6μ.μ.
  14. Κυψέλη (Αἰγίνης 56): Τετάρτη 5μ.μ.
  15. Κυψέλη (Κύπρου 115): Τετάρτη 7μ.μ.
  16. Μοσχᾶτο (Χρυσ. Σμύρνης 102): Πέμπτη 5μ.μ.
  17. Νέα Ἐλβετία (Κρυστἀλλη 22): Δευτέρα 5μ.μ.
  18. Νέα Σμύρνη (Ἐλ. Βενιζέλου 23): Πέμπτη 6μ.μ.
  19. Νέα Χαλκηδόνα (Σαλαμῖνος 18): Δευτέρα 5μ.μ.
  20. Νίκαια (Καισαρείας 134), Δευτέρα 5-6 μ.μ.
  21. Παγκράτι (Ἐκφαντίδου 5): Τετάρτη 5μ.μ.
  22. Πατήσια (Σκιάθου 11, Κάτω Πατήσια): Τρίτη 5.30μ.μ.
  23. Πειραιᾶς (Φίλωνος 34Α), Τρίτη 6.30-7.30 μ.μ.
  24. Περιστέρι (Αἰμιλίου Βεάκη 30): Τετάρτη 7μ.μ.
  25. Πετράλωνα (Τρώων 2): Πέμπτη 6μ.μ.
  26. Σταθμός Λαρίσης (Χωματιανοῦ 26): Δευτέρα 5μ.μ.
  27. Χαϊδάρι (Ἀγωνιστῶν στρατοπέδου 99 & Κορυτσᾶς 2): Τρίτη 7μ.μ.
  28. Χαλάνδρι (Πεισιστράτου 5): Τετάρτη 5μ.μ.
  29. Χαραυγή (Νάνσεν 49): Τετάρτη 5μ.μ.

Γυναικῶν

  1. Ἁγία Παρασκευή (Χαλανδρίου 14): Κυριακὴ 6.30 μ.μ., Τετάρτη 5.45 μ.μ.
  2. Ἀμπελόκηποι (Μεγάλου Σπηλαίου 4): Τρίτη 11 π.μ. καὶ 4.30 μ.μ., Τετάρτη 5 μ.μ.
  3. Βριλήσσια (Φλωρίνης 20): Πέμπτη 5 μ.μ., Παρασκευὴ 11 π.μ.
  4. Βύρωνας (Κρυστάλλη 20): Πέμπτη 11 π.μ.
  5. Γαλάτσι (Κουντουριώτου 55): Τρίτη 5.15 μ.μ., Τετάρτη 11.30 π.μ., Πέμπτη 11 π.μ. καὶ 4.30 μ.μ.
  6. Γκύζη (Νικηφόρου Λύτρα 34): Τρίτη 11 π.μ.
  7. Δάφνη (Χίου 32): Κυριακὴ 5μ.μ., Πέμπτη 11 π.μ. καὶ 4.30 μ.μ.
  8. Ζεφύρι (Μπουμπουλίνας 10): Πέμπτη 4 μ.μ.
  9. Ζωγράφου (Εὐρυσθένους 11): Τρίτη 6 μ.μ., Τετάρτη 11 π.μ.
  10. Ἡλιούπολη (Σοφοκλ. Βενιζέλου 130): Παρασκευὴ 4.15 μ.μ. καὶ 5.30 μ.μ.
  11. Καλλιθέα (Σαπφοῦς 77): Πέμπτη 11 π.μ., 4 μ.μ. καὶ 5 μ.μ.
  12. Κορυδαλλὸς (Πέτρου Ράλλη 182): Παρασκευὴ 4-5 μ.μ.
  13. Κυψέλη (Κύπρου 115): Τετάρτη 10 π.μ., Πέμπτη 4.30 μ.μ. καὶ 5.30 μ.μ.
  14. Κυψέλη (Αἰγίνης 56): Τρίτη 11 π.μ.
  15. Κυψέλη (Τρυγόνος 1 καὶ Εὐδοκίας): Τρίτη 5 μ.μ. καὶ Τετάρτη 5 μ.μ.
  16. Μενίδι (Αγαμέμνονος 12):  Πέμπτη 10 π.μ. καὶ 4 μ.μ.
  17. Μοσχάτο (Χρυσ. Σμύρνης 102): Πέμπτη 5 μ.μ.
  18. Νέα Σμύρνη (Ἐλ. Βενιζέλου 23): Τρίτη 6 μ.μ. καὶ Πέμπτη 11 π.μ.
  19. Νέα Χαλκηδόνα (Σαλαμίνος 18): Πέμπτη 4 μ.μ.
  20. Νέο Ἡράκλειο (Ἀθηνᾶς 28): Τετάρτη 4 μ.μ.
  21. Νίκαια (Καισαρείας 134): Πέμπτη 4-5 μ.μ.
  22. Παγκράτι (Ἐκφαντίδου 5): Πέμπτη 11 π.μ., 5 μ.μ., Παρασκευή 11 π.μ.
  23. Πατήσια (Κόντου 31): Πέμπτη 11 π.μ. καὶ 5.30 μ.μ.
  24. Πειραιᾶς (Φίλωνος 34α): Δευτέρα 11-12.00 π.μ., Τρίτη 4.30-5.30 μ.μ. καὶ Πέμπτη 10.30-11.30 π.μ.
  25. Περιστέρι (Αἰμιλίου Βεάκη 30): Τετάρτη 4 μ.μ., Πέμπτη 4.30 μ.μ., Παρασκευὴ 5.30 μ.μ.
  26. Πετράλωνα Άνω (Τρώων 2): Τρίτη 5 μ.μ.
  27. Πεύκη (Ἰδιωτικά Ἐκπαιδευτήρια «Ἑλληνικὴ Παιδεία»): Τετάρτη 1 μ.μ., Πέμπτη 4.30 μ.μ. καὶ 6.30μ.μ.
  28. Υμηττός (Νάνσεν 49, Χαραυγή): Τετάρτη 10 π.μ.
  29. Χαϊδάρι (Κορυτσᾶς 2α): Τετάρτη 5 μ.μ., Πέμπτη 4.30 μ.μ.
  30. Χαλάνδρι (Πεισιστράτου 5): Τετάρτη 5 μ.μ., Πέμπτη 10 π.μ.
  31. Χαλάνδρι-Πολύδροσο (Οἶκος «Εἰρήνη» – Ἁγ. Ἰω. Χρυσοστόμου & Κριεζῆ): Τρίτη 5 μ.μ., Τετάρτη 10 π.μ.